Reklama
  • Poniedziałek, 13 czerwca 2016 (11:00)

    Ojciec Mateusz. Nowe odcinki jesienią w TVP 1

Przed nami ostatnie odcinki 15. serii, a tymczasem ekipa serialu już pracuje nad kolejnymi. będziemy mogli je oglądać od września.

Reklama

W realizowanych właśnie odcinkach inspektor Możejko (Piotr Polk) i aspirant Nocul (Michał Piela) rozwikłają nowe sprawy kryminalne. Oczywiście stanie się to ze sporą pomocą niezrównanego proboszcza (Artur Żmijewski). W ręce sprawiedliwości wpadną nie tylko przestępcy, ale też powszechnie szanowani obywatele.

– Większość z nich, podobnie jak w poprzednich częściach serialu, nie będzie budziła żadnych podejrzeń – zdradza nam Piotr Polk.

– Niektórzy mają na moment popełnienia przestępstwa żelazne alibi, kolejnym zupełnie brakuje motywu. Inni popełnili zbrodnię pod wpływem silnych emocji, są jednak tacy, którzy działali z premedytacją. Ci ostatni to najbardziej przebiegli i nieprzewidywalni bandyci – dodaje aktor.

Skomplikowane śledztwo

W jednym z najbardziej spektakularnych dochodzeń policjanci spróbują ustalić, kto porwał lidera popularnej grupy Papa D., która pojawiła się w sandomierskim Domu Kultury. – Po wstępnych przesłuchaniach okazuje się, że nikt nic nie widział i nie słyszał, każdy zajęty był czymś innym – opowiada Michał Piela.

– To będzie jedno z najtrudniejszych dochodzeń, a finał sprawy okaże się bardzo zaskakujący – uzupełnia. I po chwili dodaje: – W Sandomierzu pojawi się też kuzynka Pluskwy, która od razu popadnie w konflikt z prawem. Aktor, podobnie jak inni mundurowi, weźmie udział w sesji zdjęciowej do policyjnego kalendarza.

– To pomysł naczelnika Morusa (Redbad Klynstra), który chce ocieplić wizerunek stróżów prawa. Będą roznegliżowane modelki, sierżant Gibalski (Rafał Cieszyński) jako James Bond, a ja pojawię się w stroju Sherlocka Holmesa – zdradza aspirant Nocul.

Doborowe towarzystwo

W nowych odcinkach zobaczymy również: m.in. Piotra Gąsowskiego, Roberta Rozmusa, Łukasza Nowickiego, Martę Ścisłowicz, Olgierda Łukaszewicza i Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.