Reklama
  • Wtorek, 21 czerwca 2016 (11:36)

    Ojciec Mateusz. Co zobaczymy w kolejnym sezonie?

Chociaż wciąż oglądamy piętnasty sezon serialu, to filmowcy nie próżnują i już kręcą sceny, które zobaczymy jesienią!

Nowe śledztwa, bezwzględni przestępcy i bezbronne ofiary. W Warszawie i okolicach ruszyły zdjęcia do szesnastego sezonu „Ojca Mateusza”.

Reklama

Tym razem sympatyczny detektyw w sutannie (Artur Żmijewski) pomoże stróżom prawa rozwikłać sprawę porwania gwiazdy muzyki pop oraz rozbić grasujący w mieście gang złodziejek. Na planie obok głównych bohaterów pojawią się m.in. Łukasz Nowicki, Marta Ścisłowicz i Olgierd Łukaszewicz.

I śmiesznie, i strasznie

Każde z tych śledztw będzie wymagać ogromnego zaangażowania, ale ściganie sprawców i żmudne dochodzenia to tylko część życia sandomierskich policjantów.

– Jednym z najzabawniejszych odcinków będzie ten, w którym naczelnik Morus wpadnie na dość karkołomny pomysł ocieplenia wizerunku stróżów prawa. Sesja zdjęciowa do policyjnego kalendarza z udziałem roznegliżowanych modelek przyniesie więcej szkody niż pożytku – mówi Michał Piela.

Zdradzimy, że z aspirantem Noculem rozmawialiśmy na planie w podwarszawskim Zegrzu, gdzie kręcono ujęcia znalezienia zwłok pewnej młodej kobiety.

Wydarzeniem w nowym sezonie będzie koncert zespołu Papa D. z Pawłem Stasiakiem. Nad sandomierskim niebem przeleci również kometa, która sprowadzi na miasto wiele plag, a Natalia po spektakularnym sukcesie w branży kulinarnej nie będzie mogła opędzić się od fanów.

Sandomierskie klimaty

Wkrótce ekipa przeniesie się do Sandomierza. Spędzi tam ponad tydzień, realizując głównie zdjęcia plenerowe. – Akcje wymagające odwagi to chleb powszedni sierżanta Gibalskiego – zdradza Rafał Cieszyński.

Jednym z bohaterów tej serii będzie też Marczak, którego gra Artur Pontek. Jego nieprzeciętny snajperski talent pomoże udaremnić przemyt i paserstwo niebezpiecznej grupy przestępczej.

– Jak zwykle Marczak za wszelką cenę będzie się chciał wykazać przed Możejką. Ale, jak to zwykle bywa, nie zawsze wszystko ułoży się po jego myśli – dodaje Artur Pontek.

Premierowe odcinki wyreżyserowane przez Artura Żmijewskiego widzowie Jedynki zobaczą we wrześniu.

Artur Krasicki

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.