Reklama
  • Poniedziałek, 23 marca 2015 (09:35)

    Mnóstwo gwiazd w nowym sezonie "Ojca Mateusza"

Niby spokojne, senne miasteczko, a wciąż dochodzi w nim do zbrodni i rabunku, a ludzie znikają bez śladu. Na szczęście w Sandomierzu są policjanci wspierani przez plebana, który zawsze wie, co robić...

Reklama

To już trzynasty sezon „kryminalnych zagadek Sandomierza”, jak często określany jest serial. W ciągu tych lat przez różne historie przewinęła się cała plejada gwiazd.

W tym sezonie gościnnie wystąpią w „Ojcu Mateuszu” jako bohaterowie m.in.śledztw w sprawie mobbingu, katastrofy chemicznej, ale także zbrodni z miłości i zuchwałej kradzieży z policyjnego laboratorium...

Powroty

W zeszłym roku poznaliśmy w odcinku o zbrodni z kart książki aspirant Ewę Kobylicką, w którą wcieliła się Edyta Olszówka. Sandomierscy policjanci znów będą mogli liczyć na jej niekonwencjonalne metody.

Podobnie będzie z Moniką Krzywkowską, którą oglądaliśmy gościnnie w 11. sezonie. Teraz zagra właścicielkę biura matrymonialnego, którym zainteresuje się policja.

Pani psycholog i laborantka

W gościnnej obsadzie w serialu zobaczymy również nowe postacie. W odcinku 169. Sandomierz stanie się areną działań brutalnego złodzieja, który poturbuje właściciela sklepu i księgarni. Noculowi (Michał Piela) i Gibalskiemu (Rafał Cieszyński) pomoże psycholog policyjny Bożena Dembińska (Maja Hirsch), która rozpracuje portret psychologiczny rabusia.

Już dwa tygodnie później (odc. 171) w serialu pojawi się Jolanta Fraszyńska. Jako laborantka policyjna będzie zamieszana w zniknięcie zarekwirowanej kokainy. Sprawę będzie prowadzić aspirant Kobylicka...

Kuchenne rewolucje

Ciekawie zapowiada się także inny wątek. Oto miejscy kucharze czekają na konkurs o „Złoty saganek”. Jednak faworyci (w tej roli Dariusz Wieteska i Rafał Szałajko) tracą swoją restaurację. Mógł do tego doprowadzić znawca kuchni i organizator konkursu Mikołaj Rębacki, który zostaje pobity.

W rolę eksperta o wybuchowości godnej Gordona Ramsaya wcieli się... Hubert Urbański.

A w tym tygodniu...

W odcinku zobaczymy również dwie młode aktorki – Magdalenę Turczeniewicz (znaną z „Galerii”) i Magdalenę Lamparską (grającą m.in. w „Hotelu 52”). Ta druga, będzie starała dowiedzieć się, co stało się z jej przyjaciółką z Warszawy – Reginą, która zostawiła jej maleńkie dziecko. Tymczasem policja odnajduje ciało potrąconej przez samochód kobiety...

Wiedzę o tym, co spotkało Reginę może mieć Wiktoria (Magdalena Turczeniewicz), która pochłonięta jest jednak organizacją ślubu. Czy Mateusz (Artur Żmijewski) dojdzie do tego, czemu Regina przed wypadkiem zachowywała się tak dziwnie?

Wojciech Skrok

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.