Reklama
  • Wtorek, 29 lipca 2014 (15:05)

    Artur Żmijewski zarabia krocie na "Ojcu Mateuszu"

Opłaca mu się zakładać czarną sutannę. A odkąd za czął reżyserować serial, jego konto bankowe puchnie!

Reklama

Miał już dość „Ojca Mateusza”. Czuł, że grając od lat księdza-detektywna już się nie rozwija. A Artur Żmijewski (48) nie lubi czuć się zaszufladkowany.

Gdy znużyła go rola doktora Burskiego w bardzo popularnym „Na dobre i na złe”, zrezygnował z intratnego zajęcia. Zrzucił lekarski kitel, nie bacząc, czy pojawią się nowe role. Niedawno chciał także pożegnać się z czarną sutanną – jego znakiem rozpoznawczym w „Ojcu Mateuszu”. – Poinformował producenta serialu, że odchodzi – zdradza „Na żywo” znajomy aktora.

Koledzy policzyli, ile on zarabia

Jak udało się nam dowiedzieć, producent nie chciał słyszeć o rozstaniu z głównym bohaterem. Zapytał Artura, jak może go zatrzymać. Ten stwierdził, że chciałby zająć się reżyserowaniem „Ojca Mateusza”.

Przystano na warunki gwiazdora, powierzając mu reżyserię niektórych odcinków kryminalnej serii. – To niebywała sytuacja, że aktor reżyseruje sam siebie, a w dodatku jest głównym bohaterem – twierdzi osoba z produkcji serialu. Dodaje, że ekipę nieco kłuje w oczy wysokość zarobków Żmijewskiego.

– Za reżyserię jednego odcinka, który kręcony jest w ciągu pięciu dni, aktor dostaje honorarium w wysokości 15 tys. zł. Do tego jeszcze pensja aktorska za jeden dzień zdjęciowy – 4 tys.

A na konto gwiazdora wpływają także tantiemy za powtórki serialu na wszystkich kanałach. W tym roku na „Ojcu Mateuszu” aktor zarobi co najmniej 1,5 miliona zł – kwituje nasze źródło. Czy nowe zajęcie Żmijewskiego nie wpłynie na atmosferę na planie? Koledzy aktora podkreślają, że traktuje ich po partnersku, nie wywyższa się. Ale ta sielanka może się skończyć. Inne gwiazdy też chcą coś ugrać u producenta. Kinga Preiss skarży się, że ma mało dni zdjęciowych. A może też chciałaby reżyserować?

Kinga Wieczorek

Na żywo

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.